Ako umiestniť odpudzovač

Pridané: 16.07.2021

Ako umiestniť odpudzovač – plašič

 

Po výbere odpudzovača, je dôležité jeho správne umiestnenie v priestore, ktorý má chrániť.

 

Odpudzovače kún a hlodavcov.

Odpudzovače kún a hlodavcov je nutné umiestniť do priestoru tak, aby sa mohol ultrazvukový signál voľne šíriť po priestore. Nesmú mu teda stáť v ceste žiadne predmety, ktoré by ho odrazili naspäť. Ak je priestor veľmi zastavaný napr. nábytkom, paletami a pod. je potrebné do priestoru umiestniť viacej odpudzovačov. Z toho teda vyplýva, že odpudzovač škodcov, či už odpudzovač kún, alebo odpudzovač hlodavcov, musí byť nasmerovaný reproduktorom, ktorý vysiela ultrazvukový signál, do priestoru. Ideálne je, ak je možné odpudzovač umiestniť ku stene, alebo do rohu, pretože za odpudzovačom signál vysielaný nie je. Ďalšou dôležitou podmienkou je, aby sa ultrazvukový signál šíril tam, kde sa kuna, alebo hlodavce nachádzajú. Teda ak myši behajú po podlahe, nemôžete očakávať že budú odpudzovačom plašené, ak ho položíte na stôl. Pri ultrazvuku platia tie isté pravidlá ako pri svetle.

Pri používaní odpudzovačov, nelákajte kuny a myši na potravu. Niektorý používatelia odpudzovačov, v snahe aby zistili ako veľmi vadí ultrazvuk hlodavcom, nastražia v miestnosti otravu, alebo pasce s pamlskom. Samozrejme že hlodavec, alebo kuna si pre potravu prídu aj keď im vadí ultrazvuk. Veď potravu len uchytnú a utekajú s ňou preč, na tú chvíľu to vydržia. Teda buď chcete mať priestor bez kún a hlodavcov a používate ultrazvukové odpudzovače, alebo chcete kuny a myši kŕmiť a lákať ich na potravu.

 

Odpudzovače krtkov a hrabošov.

Odpudzovače krtkov pracujú na princípe vysielania nízkofrekvenčných signálov do pôdy. Pri inštalácia odpudzovača krtkov si treba uvedomiť, že signál sa šíri v kruhoch okolo odpudzovača. Túto vlastnosť treba zohľadniť pri inštalácia odpudzovača a na úzkych a dlhých pozemkoch umiestniť viacej kusov odpudzovačov tak, aby sa signálom pokryl celý pozemok. Odpudzovač musí byť bezpodmienečne osadený do pôdy podľa návodu výrobcu, aby sa zabezpečil čo najväčší účinok a zároveň aby neprišlo pri návalových dažďoch ke jeho zaplaveniu. Po umiestnení odpudzovača krtkov do pôdy je treba trpezlivosť. Krtko potrebuje na opustenie pozemku čas, preto je výhodnejšie chrániť pozemok preventívne ešte pred tým, než sa u Vás krtko zabýva.

 

Odpudzovače vtákov.

Odpudzovače vtákov sa umiestňujú podobne, ako odpudzovače kún a hlodavcov. Reproduktor musí byť nasmerovaný do smeru, ktorý chceme chrániť a nesmú mu brániť žiadne prekážky v šírení. Takouto prekážkou môže byť aj husté zalistenie koruny stromu. Preto ak chcete účinne ochrániť rozvetvený a zalistený strom, odporúčame umiestniť aspoň 2 odpudzovače okolo koruny stromu tak, aby smerovali proti sebe.


Späť na zoznam článkov
Copyright 2016 - 2023 © protiskodcom.sk