Kuna na povale

Pridané: 17.02.2022

Kuna sa často skrýva na povale domu, kde má dostatok kľudu ako na spánok, tak aj konzumáciu potravy. Na povale je chránená pred predátormi a nepriaznivým počasím. Kuna je najmä nočný lovec, preto cez deň zväčša spí, no nie je to pravidlo. A práve v noci je počuť jej odchod a príchod, čo je pre obyvateľov domu rušivé.

 

 

Ako zistiť že sa skutočne jedná o kunu?

Ak počujete dupot je to určite kuna. Okrem toho môžete na povale nájsť jej exkrementy a zvyšky potravy ktoré si tam nanosila. V prípade že je už riadne zabývaná, nájdete aj pelech, kde kuna spáva. V čase rozmnožovania sa môže stať že objavíte na povale domu, chalupy či chaty aj hniezdo s mláďatmi kuny. 

 

Ako môže kuna poškodiť majetok?

Kuna neustále skúša čo by mohla skonzumovať a tak jej zubom podlieha tepelná izolácia a v prípade že máte na povale voľne dostupné káble, tak aj izolácia káblov. Exkrementy znečisťujú podlahu povaly a obzvlášť v lete vydávajú silný až neznesiteľný zápach.

 

Ako sa kuna na povalu dostane?

Kuna je mrštné zvieratko ktoré dokáže preskočiť na Vašu strechu z blízkeho stromu, plotu, alebo susedovej strechy. Nie je výnimkou že kuna vylezie na Vašu povalu po fasáde dome. Potom už stačí len malá diera alebo medzera ktorou sa kuna na povalu dostane. Naozaj malá, kde kune prejde hlava, tam prejde celým telom. Nezriedka si kuna dieru vyhryzie sama. Prehryzie sa cez dosky aj plasty.

 

Ako kun vyhnať a chrániť povalu?

Jednoduchým spôsobom. Umiestnením elektronických ultrazvukových odpudzovač priamo na povalu, nielenže kunu z povaly vyženiete, ale ju aj pred kunou ochránite. 

 

Z našej ponuky si môžete vybrať ultrazvukové odpudzovače kún napájané z elektrickej siete, alebo batériami.

Pozrite si našu ponuku: kúpiť odpudzovač kún 


Späť na zoznam článkov
Copyright 2016 - 2023 © protiskodcom.sk