Kuna v streche - čo s tým.

Úvod Otázky k odpudzovačom Kuna v streche - čo s tým.

Kuna v streche – čo s tým.

Kuna v streche je častým javom pri strechách, ktoré sú zateplené a uzavreté. Najčastejšie sa s ním stretávajú majitelia domov s obytným podkrovím. Kuna v streche je zásadný problém. Okrem rušenia obyvateľov domu dupaním, dochádza k znečisťovaniu priestoru výkalmi a zvyškami potravy ktoré si tam kuna nanosí a nezriedka aj úhynu kuny. V zimných mesiacoch je zväčša problém zistiť prítomnosť kuny v streche, pokiaľ nepočujete dupanie, alebo sa Vám výkaly nezačnú prepíjať cez sadrokartón na strop. Obrovský problém prichádza v letných mesiacoch, kedy sa strecha rozohreje a začne spod nej vychádzať neznesiteľný zápach. Preto je potrebné chrániť strechu aj preventívne, pokiaľ sa tam kuna ešte nenasťahovala.

Ak už je kuna v streche „zabývaná“ začnite problém riešiť okamžite. Nečakajte že sa kuna zo strechy odsťahuje. Nikdy to sama od seba neurobí. V takomto prípade však neodporúčame použiť otravu. Je viac než isté, že kuna uhynie v mieste kde sa cíti bezpečne, teda vo Vašej streche.

Ako teda problém vyriešiť čo najjednoduchšie, ale najmä najúčinnejšie. Slúžia k tomu elektronické ultrazvukové odpudzovače – plašiče kún, ktoré vytvárajú pre kuny neznesiteľné prostredie a chránený priestor opúšťajú.

Z našej ponuky odporúčame na riešenie problému kuny v streche a prevencii pred kunou 2 typy odpudzovačov, ktoré majú dostatočný výkon na prienik ultrazvukového signálu cez sadrokartón, do priestoru kde sa kuna zdržiava.

Pri výbere je však potrebné zvážiť, kde bude odpudzovač umiestnený. V prípade že bude umiestnený v miestnosti spálne, detskej izby, alebo ich bezprostrednej blízkosti, odporúčame použiť odpudzovač Silverline IN 25112, ktorý je tichý a navyše vybavený elektromagnetickým impulzom šíriacom sa po kábloch, ktoré chráni pred prehryzením kunami. Pozrieť si ho môžete cez nasledujúci link:

https://www.protiskodcom.sk/kategoria/biela-technika/male-spotrebice/odpudzovace-zvierat/silverline-odpudzovac-mysi-kun-a-hlodavcov-ultrazvukovy-in-25112-s-elektromagnetickym-impulzom/

Ak bude umiestnený mimo dosahu spální a detských izieb, je možné použiť odpudzovač Deramax Profi, ktorý však vydáva tikanie ako hodiny. Preto ho neodporúčame do spální a detských izieb, nakoľko tikanie môže byť v nočných hodinách rušivé. Pozrieť si ho môžete cez nasledujúci link:

https://www.protiskodcom.sk/kategoria/biela-technika/male-spotrebice/odpudzovace-zvierat/deramax-odpudzovac-plasic-kun-a-hlodavcov-deramax-profi-0440-cn01/

Výberom odpudzovača však ochrana nekončí, odpudzovač je potrebné správne umiestniť, tak aby plnil svoj účel a mal čo najväčší účinok.

Ak si neviete s inštaláciou rady, napíšte nám na email protiskodcom@gmail.com, radi Vám pri inštalácii poradíme.

Copyright 2016 - 2019 © protiskodcom.sk