Kuna v streche - čo s tým.

Úvod Otázky k odpudzovačom

Kuna v streche – čo s tým.

Kuna v streche je častým javom pri strechách, ktoré sú zateplené a uzavreté. Najčastejšie sa s ním stretávajú majitelia domov s obytným podkrovím. Kuna v streche je zásadný problém. Okrem rušenia obyvateľov domu dupaním, dochádza k znečisťovaniu priestoru výkalmi a zvyškami potravy ktoré si tam kuna nanosí a nezriedka aj úhynu kuny. V zimných mesiacoch je zväčša problém zistiť prítomnosť kuny v streche, pokiaľ nepočujete dupanie, alebo sa Vám výkaly nezačnú prepíjať cez sadrokartón na strop. Obrovský problém prichádza v letných mesiacoch, kedy sa strecha rozohreje a začne z nej vychádzať neznesiteľný zápach. Preto je potrebné chrániť strechu aj preventívne, pokiaľ sa tam kuna ešte nenasťahovala.

Ak už je kuna v streche „zabývaná“ začnite problém riešiť okamžite. Nečakajte že sa kuna zo strechy odsťahuje. Nikdy to sama od seba neurobí. V takomto prípade však neodporúčame použiť otravu. Je viac než isté, že kuna uhynie v mieste kde sa cíti bezpečne, teda vo Vašej streche. Prečo je kuna u Vás? Pretože sa u Vás cíti bezpečne, má v okolí dostatok potravy a NIE JE NIČÍM RUŠENÁ.

Ako teda problém vyriešiť čo najjednoduchšie, ale najmä najúčinnejšie. Slúžia k tomu elektronické ultrazvukové odpudzovače – plašiče kún, ktoré vytvárajú pre kuny neznesiteľné prostredie a chránený priestor opúšťajú.

Z našej ponuky odporúčame na riešenie problému kuny v streche a prevencii pred kunou 2 typy odpudzovačov, ktoré majú dostatočný výkon na prienik ultrazvukového signálu cez sadrokartón, do priestoru kde sa kuna zdržiava.

Pri výbere je však potrebné zvážiť, kde bude odpudzovač umiestnený. Pozrieť si ich môžete cez nasledujúce linky:

 

https://www.protiskodcom.sk/vyhladavanie/?search=profi

alebo

https://www.protiskodcom.sk/kategoria/biela-technika/male-spotrebice/odpudzovace-zvierat/silverline-odpudzovac-mysi-a-hlodavcov-ultrazvukovy-in-25112-s-elektromagnetickym-impulzom/

 

Výberom odpudzovača však ochrana nekončí, odpudzovač je potrebné správne umiestniť, tak aby plnil svoj účel a mal čo najväčší účinok.

Ak si neviete s inštaláciou rady, napíšte nám na email protiskodcom@gmail.com, radi Vám pri inštalácii poradíme.

Copyright 2016 - 2020 © protiskodcom.sk