Ako vybrať Odpudzovače - plašiče krtkov

Úvod Otázky k odpudzovačomAko vybrať Odpudzovače - plašiče krtkov

Ako vybrať Odpudzovače - plašiče krtkov

 

Krtko je v prírode prospešný tvor, avšak len dovtedy než sa nasťahuje na našu záhradu, alebo trávnik. Vtedy už začína byť škodcom, ktorý skúša našu trpezlivosť. Ak ste zažili že Vám v hriadkach, alebo v strede trávnika začali rásť kopčeky hliny, určite viete o čom hovoríme.

 

Ako sa zbaviť neúnavného krtka, ktorý úspešne do rána znova a znova preryje náš pozemok.

Elektronickými odpudzovačmi - plašičmi krtkov.

 

Elektronické odpudzovače krtkov sú napájané tromi spôsobmi:

- z elektrickej siete pomocou adaptérov

- solárnymi článkami

- batériami

 

Napájanie z elektrickej siete využíva odpudzovač krtkov typ M069N, ktorý je napájaný z elektrickej siete pomocou sieťového adaptéra. Tento typ je potrebné zakopať celý do zeme a priviesť k nemu elektrinu, preto sa hodí na pozemky, na ktorých nieje možné použiť ostatné odpudzovače krtkov, ktoré sú sčasti nad zemou (napr. na futbalové ihriská, golfové ihriská a pod.).

  

Odpudzovače krtkov napájané solárnymi článkami, pracujú na princípe nabíjania zabudovaných akumulátorov solárnymi článkami. Akumulátory následne napájajú odpudzovač aj v noci. Tieto odpudzovače sú prakticky bezúdržbové. Stačí ich zapichnúť do zeme tak, aby trčala hliníková rúrka asi 1 cm nad zemou a slnko sa postará o ich napájanie.

  

Odpudzovače krtkov napájané batériami, majú tú výhodu, že niesú závislé od elektrickej siete, ani slnečného svitu. Ak použijete kvalitné alkalické batérie, dokážu napájať odpudzovač krtkov celú sezónu bez potreby ich výmeny. 

  

Umiestnenie odpudzovača krtkov na pozemku.

Správne umiestnenie odpudzovača na pozemku je základom úspechu. Pri každom odpudzovači je udávaná účinnosť v m2. Treba si však uvedomiť jednu dôležitú vec. Signál sa okolo odpudzovača šíri kruhovite (tak, ako sa šíria vlny od kameňa hodeného do vody), preto treba pri objednávaní brať túto skutočnosť do úvahy a na dlhý, alebo členitý pozemok umiestniť dostatočný počet odpudzovačov. Ďalej je potrebné mať na mysli, že nie v každej pôde bude mať odpudzovač rovnakú účinnosť na tej istej ploche. V sypkých pôdach bude jeho dosah iný, ako v pôdach ílovitých. Na tieto skutočnosti je potrebné brať pri výbere a umiestnení ohľad.

  

Ako to funguje.

Odpudzovače krtkov vydávajú vo vopred nastavených intervaloch signál, ktorý sa šíri pôdou a je pre krtka, ale aj hlodavce nepríjemný. Z toho dôvodu opúšťajú tento priestor.  Zo skúseností zákazníkov vieme, že krtko sa v prvom rade snaží zdroj signálu, ktorý ho ruší nájsť a „zneškodniť“. Môže sa teda stať, že v prvých dňoch sa budú práve okolo odpudzovača objavovať v hojnom počte krtince. Dokonca sa stáva, že krtko zahrnie odpudzovač hlinou v snahe ho umlčať. Čiže toto nieje znakom neúčinnosti, ale práve účinnosti odpudzovača. Je preto potrebné odpudzovač nechať naďalej na pozemku pracovať až do vypudenia krtka z pozemku a aj po jeho vypudení nechať odpudzovač - plašič krtka na svojom mieste, aby ste zabránili jeho návratu. Ako pri všetkých odpudzovačoch, tak aj pri odpudzovačoch krtkov platí zásada, že je lepšie zabrániť krtkovi vstup na Váš pozemok, ako ho potom z neho vyháňať. Teda je lepšie odpudzovač umiestniť preventívne aj keď je krtko ešte len u Vášho suseda.

 

Odpudzovače krtkov si môžete vybrať v našom eshope www protiskodcom.sk Kliknite TU

 

 

 

Copyright 2016 - 2024 © protiskodcom.sk