Ochrana pred kunou

Úvod Otázky k odpudzovačomOchrana pred kunou

Ochrana pred kunou

 

Kuna na povale, kuna v streche, kuna v aute, kuna v kuríne, kuna v dome, kuna v chalupe, kuna v chate. Kuna môže byť skutočne kdekoľvek. Riešite niektorý zo spomínaných problémov s kunou?

Ako sa kuny zbaviť?

Kuna je dravec. Ako taký má svoje teritórium, ktoré si chráni pred ostatnými zvieratami. Nie je teda pravdou, že jej odchytom a vypustením ďaleko od ľudských obydlí problém vyriešite. V momente ako iná kuna zistí, že teritórium je voľné, nasťahuje sa tam. Ako sa teda skutočne kuny zbaviť? Používajú sa na to rôzne metódy, napríklad založené na použití vonných látok, ktoré sú však dočasným riešením, obzvlášť v letných mesiacoch, kedy sa rýchlo odparia. Zo skúseností vieme, že najefektívnejším spôsobom je inštalácia ultrazvukových odpudzovačov – plašičov kún.

Prečo sa oplatí kuny zbaviť a ako to urobiť?

Prítomnosť kuny nie je výhoda. Nevýhod takejto situácie je oveľa viac ako si myslíte, takže stojí za to vystrašiť všetkých nechcených hostí. Najväčšie škody môže spôsobiť v chovoch. V kurínoch, klietkach s chovnými králikmi alebo holubníkoch. Kuna ako predátor môže významne ovplyvniť veľkosť chovu, a to je iba začiatok problémov. No aj keď nie ste chovateľ nemáte vyhraté. Tieto zvieratá, ktoré si za svoje hniezda zvolia Váš dom, kde ničia tepelnú izoláciu, prehrýzajú elektrické vodiče a môžu dokonca poškodiť auto, si nevyberajú len miesta, kde sú chované hospodárske a úžitkové zvieratá. Tento problémový sused by sa preto mal najhumánnejším možným spôsobom odplašiť. Takže zabudnite na pasce alebo jed a zamerajte sa ultrazvukové odpudzovače.

Ako vystrašiť kuny, aby neobťažovali domáce zvieratá?

Kuna nie je hrozbou len pre malé hospodárske zvieratá ktoré loví, ale aj potenciálnou príčinou stresu pre psa alebo mačku. Intenzívny zápach vydávaný predátorom a jeho zakrádanie sa po pozemku môže byť pre Vášho domáceho maznáčika stresujúce, najmä ak ide o teritoriálny typ. Prítomnosť divých zvierat môže spôsobiťu mačky alebo psa vážny problém v správaní, preto stojí za to zabezpečiť im pohodlné podmienky pre život. Dôležité je tiež uviesť, že ultrazvukové odstrašujúce prostriedky nielen účinne pomáhajú vystrašiť kunu, ale sú tiež úplne bezpečné pre Vaše domáce zvieratá.

Ako sa zbavím kuny, ktorá zabíja kurčatá, hryzie drôty a zanecháva trus v podkroví?


Pomocou ultrazvukého odpudzovača kún.


Vyberte si odpudzovač TU.

Copyright 2016 - 2024 © protiskodcom.sk