Kuna v strechce - čo s tým

Pridané: 15.07.2021

Kuna v streche – čo s tým.


Kuna v streche je častým javom pri strechách, ktoré sú zateplené a uzavreté. Najčastejšie sa s ním stretávajú majitelia domov s obytným podkrovím. Kuna v streche je zásadný problém. Okrem rušenia obyvateľov domu dupaním, dochádza k znečisťovaniu priestoru výkalmi a zvyškami potravy ktoré si tam kuna nanosí a nezriedka aj úhynu kuny. V zimných mesiacoch je zväčša problém zistiť prítomnosť kuny v streche, pokiaľ nepočujete dupanie, alebo sa Vám výkaly nezačnú prepíjať cez sadrokartón na strop. Obrovský problém prichádza v letných mesiacoch, kedy sa strecha rozohreje a začne z nej vychádzať neznesiteľný zápach. Preto je potrebné chrániť strechu aj preventívne, pokiaľ sa tam kuna ešte nenasťahovala.

Ak už je kuna v streche „zabývaná“ začnite problém riešiť okamžite. Nečakajte že sa kuna zo strechy odsťahuje. Nikdy to sama od seba neurobí. V takomto prípade však neodporúčame použiť otravu. Je viac než isté, že kuna uhynie v mieste kde sa cíti bezpečne, teda vo Vašej streche. Prečo je kuna u Vás? Pretože sa u Vás cíti bezpečne, má v okolí dostatok potravy a NIE JE NIČÍM RUŠENÁ.

Ako teda problém vyriešiť čo najjednoduchšie, ale najmä najúčinnejšie. Slúžia k tomu elektronické ultrazvukové odpudzovače – plašiče kún, ktoré vytvárajú pre kuny neznesiteľné prostredie a chránený priestor opúšťajú.

Je rozdiel, kde sa kuna zdržiava.


Ak sa zdržiava na povale, môžte použiť z našej ponuky:

 

https://www.protiskodcom.sk/kategoria/biela-technika/male-spotrebice/odpudzovace-zvierat/odpudzovace-a-plasice-kun/


Ak sa zdržiava v uzavretej streche, kde nie je možný prístup, odporúčame na riešenie problému kuny v streche a prevencii pred kunou odpudzovač, ktorý má dostatočný výkon na prienik ultrazvukového signálu cez sadrokartón, do priestoru kde sa kuna zdržiava.


Pozrieť si ho môžete cez nasledujúci link:

 

https://www.protiskodcom.sk/vyhladavanie/?search=profi


Okrem umiestnenia odpudzovačov je vhodné nastražiť na kunu pascu a odchytiť ju. Pascu na strechu si môžete pozrieť cez nasledujúci link:

 

https://www.protiskodcom.sk/kategoria/biela-technika/male-spotrebice/odpudzovace-zvierat/odchytove-pasce/odchytova-odkvapova-pasca-na-kuny-potkany-krysy-a-lasice-60xo14/

 

 

Výberom odpudzovača však ochrana nekončí, odpudzovač je potrebné správne umiestniť, tak aby plnil svoj účel a mal čo najväčší účinok.

Ak si neviete s inštaláciou rady, napíšte nám na email protiskodcom@gmail.com, radi Vám pri inštalácii poradíme.

 

 
 

Späť na zoznam článkov
Copyright 2016 - 2024 © protiskodcom.sk